"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu."
Albert Schweitzer
 Wyprawki Szkolne dla Dzieci z Otwocka!
2014-09-07

W sobotę, 30 sierpnia odwiedziliśmy hospicjum „Promyczek” aby rozwieść paczki – wyprawki dla dzieci chorych oraz ich rodzeństwa.

Paczki zostały przygotowane przez firmę www.e-szkolniak.pl ... I były po prostu idealne. Każde życzenie zostało uwzględnione, każdy wymarzony motyw był na plecaku – dokładnie tak jak poprosiło dziecko. To było wspaniałe. Oczywiście sam zakup został opłacony z Waszych wpłat na tą akcję (http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?t=88323 ), za co jak zawsze z całego serca dziękujemy.Wracając do naszej podróży – gdy przyjechaliśmy do Otwocka czekała na nas p. Aneta, która była naszym kontaktem w Hospicjum, przewodnikiem i dobrym duchem wyprawy :) . Bez zbędnej zwłoki wyruszyliśmy do podpopiecznych Promyczka i ich rodzin.

Pierwsza rodzina to trójka rodzeństwa. Milenka, Damian oraz Mateusz. Zostaliśmy przywitani gorącą kawą i pysznym sernikiem (palce lizać). Ale oczywiście zaczęliśmy od prezentów. Jeden plecak (angry birds) od razu przypadł do gustu. Z drugim był problem – Damian nie znał zespołu Juventus Turyn i musieliśmy odwołać się do kart kolekcjonerskich najlepszych graczy świata (natychmiast przyniesione w celu weryfikacji przez chłopca!). Gdy okazało się że rzeczywiście logo występuje w rogu idoli – plecak natychmiast został porwany do pokoju. Uff, jak dobrze .

Następnie wizyta u p. Agnieszki. Tutaj również trójka – Kamil, Angelika i Justyna. Dostaliśmy wspaniały rysunek (parasol) oraz pokaz umiejętności układania kostki rubika. Cóż, ułożenie przez chłopca całości w kilkanaście sekund zrobiło na nas wielkie wrażenie. A do listy zakupów w głowie doszła układanka Rubika, skoro tak dobrze idzie z kostką .

Maja i Klaudia. Klaudia i Maja. Dwie siostry które różniły się jak ogień i woda. Jedna grzeczna, poważna i dystyngowana. Druga – wspaniały łobuziak. Urwis!
Na zdjęciu przekazanie plecaczka (z gwiazdą pop Violettą [..nie pytajcie ]. Widzicie z jaką prędkością się odwracała aby pokazać mamie wymarzoną torbę?

Koniec podróży. Hospicjum. Pani Aneta robiła wszystko aby nie znaleźć się na zdjęciach, no ale nie było takiej możliwości. Bo dzięki Jej wsparciu cała akcja nabrała kształtu i tak wspaniale się udała. A na Mitsumaniaki czekała niespodzianka – podziękowania, podziękowania dla Was.

I już myślimy o powrocie – jednej z rodzin bardzo przyda się pralka, a mnóstwo dzieci jeszcze nie odwiedziliśmy ....
Piękne podziękowania również dla Salonu Mitsubishi Auto-Krak za wsparcie naszej Akcji i przekazanie gadżetów

więcej zdjęć na naszym forum.

Wstecz

MitsuManiaki Dzieciom
O projekcie  |  Inne projekty  |  Kontakt
Projekt, wykonanie i hosting WebC.pl | Logo: kordianmichalski.com