"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu."
Albert Schweitzer
 Pomoc na rehabilitację Patrycji
2014-04-29

Jedna z naszych podopiecznych, którą odwiedziliśmy ze Świętym Mikołajem - Patrycja potrzebuje naszej pomocy przy sfinansowaniu kosztownych rehabilitacji... Poniżej list od mamy Partycji - Marty. Prosimy osoby, które mają możliwość o dokonywanie choć drobnych przelewów na konto podane na końcu listu. My ze swojej strony jako Akcja MMDZIECIOM zorganizujemy licytację koszulek, z których całość środków przekażemy dla Patrycji. Pozdrawiamy!

"Zwracam się z uprzejmą prośbą o sfinansowanie specjalistycznej rehabilitacji

w warunkach domowych dla mojej córeczki Patrycji.

Prośbę swą motywuję tym, że 5 letnia Partycja urodziła się z zespołem wad wrodzonych, niedorozwojem ciała modzelowatego, hipoplazją pnia mózgu, wiotkością krtani, jeszcze

do niedawna oddychała przez rurkę tracheostomijną, karmiona jest przez gastrostomie.

Przeszła operację guza tchawicy i operację antyrefluksową, po której zrobiła się zakrzepica żyły biodrowej. Ma obniżone napięcie mięśniowe, jest bardzo wiotka i nie chodzi.

Córeczka jest leczona w Szpitalu Klinicznym w Poznaniu ok. 700 km, konsultacje co 6-8 miesięcy na oddziale otolaryngologicznym, jesteśmy na etapie nauki jedzenia przez usta, konieczna jest praca z logopedą, którego opłacamy prywatnie koszt ok. 130zł

Od marca 2013r mimo leczenia przeciw zakrzepowego stan córki znacznie się poprawił, przybrała na wadze, usiadła, potrafi chwileczkę sama ustać a podtrzymywana stawia kroczki, ustąpiły wymioty. Dziewczynka jest również leczona w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Krakowie – konsultacje w poradni Neurologii i Rehabilitacji.

Po operacji wymagała co miesięcznych wizyt w poradni hematologicznej i chirurgicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie –Prokocim, we wrześniu leczenie zakrzepicy zakończyliśmy, a końcem października usunęliśmy rurkę tracheostomijną w Instytucie Chorób Płuc w Rabce Zdroju. Córka jest jeszcze bardzo wrażliwa i często łapie infekcje dróg oddechowych, wiele przeszła będąc tak małym dzieckiem, wszystkie te schorzenia powodują, że wymaga jednak wielu specjalistycznych konsultacji lekarskich, niestety placówki i poradnie specjalistyczne położone są w zbyt dużej odległości od miejsca naszego zamieszkania, co wiąże się z wysokimi kosztami dojazdu.

Patrycja wymaga specjalistycznej rehabilitacji pod kontrolą lekarzy specjalistów, pracy z logopedą i psychologiem, jest rehabilitowana od 4 miesiąca w domu prywatnie 3 razy w tyg. koszt 1 rehabilitacji to ok 160zł z dojazdem., od lutego 2011r.- raz w tyg. Refundowane
z NFZ. Od Lutego br. Córka pracuje z logopedą również prywatnie ponieważ nie mamy innych możliwości koszt (ok.130zł.) Musielibyśmy zrezygnować z opieki Podkarpackiego Hospicjum Domowego dla Dzieci w Rzeszowie na co stan Patrycji jeszcze nam nie pozwala.

Widać jak robi postępy, zwłaszcza w ostatnich miesiącach kiedy jej stan zdrowia znacznie

się poprawił, co pozwoliło na bardziej systematyczną rehabilitację., od niedawna powraca nawyk ssania i połykania, pojawiła się szansa że kiedyś będzie jadła przez usta i stanie na własnych nóżkach - niesamowite co znaczy systematyczna rehabilitacja i specjalistyczne leczenie - Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju naszej córki , niestety nie stać nas na opłacanie rehabilitacji, ponosimy zbyt wysokie koszty związane z wyjazdami i dietą dziecka, miesięczne średnie wydatki na samą rehabilitację to około 3500 zł,

W ostatnim czasie zakupiliśmy pionizator, wózek oraz matę do kąpieli perełkowej ze środków NFZ i PFRON."

nr konta na indywidualne wpłaty

BPH SA, Oddział w Warszawie
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
nr:15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
koniecznie z dopiskiem (tzn. tytuł wpłaty) 14476 Stopyra Patrycja- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Wstecz

MitsuManiaki Dzieciom
O projekcie  |  Inne projekty  |  Kontakt
Projekt, wykonanie i hosting WebC.pl | Logo: kordianmichalski.com